Yenilikçi Ortaklık: SPGPrints, OrtaScreen ™ ile Menderes Tekstil için daha fazla gelir ve müşteri memnuniyeti

Boxmeer, Hollanda, 6 Temmuz 2020: Avrupa'nın en büyük dikey tam entegre tekstil fabrikası olan Menderes Tekstil, SPGPrints'in önemli bir müşterisi. Ancak, her iki şirket de rotasyon film baskısında yeniliği hedefledikleri için, Menderes Tekstil ve SPGPrints arasındaki ortaklık bir şirket ve müşteri olmanın ilerisinde. Geniş ufuklu olmak ve yeni şeyleri denemeye istekli olmak, bu ilerleme için çok önemli. Menderes Tekstil bu yüzden SPGPrints’in yeni OrtaScreen ™ şablonlarını denedi ve kullanmaya başladı.

Image1 30

Menderes Tekstil, rotasyon film baskısında güvenilir ortak
1983 yılında kurulan Menderes Tekstil, tekstil baskısında 30 yılı aşkın deneyime sahip. Ev tekstili alanında dünya lideri olan şirket, ağırlıklı olarak baskılı ve boyalı yatak çarşafları ve gömleklik kumaşlarda Avrupa pazarındaki devlere ev tekstili ürünlerinin onaylı tedarikçisidir. Menderes Tekstil baskı alanındaki yeniliklere her zaman ilgilidir. Bu nedenle SPGPrints ile olan ortaklıklarına özel bir önem veriyor. Bu özen karşılıklı. Menderes Tekstil gibi bir ortakla SPGPrints, OrtaScreen ™  dahil olmak üzere her zaman yeni ürünleri ve teknolojileri test etme imkanına sahip.

OrtaScreen™ baskı şablonlarının tanıtımı
SPGPrints 1963'te rotasyon film baskı şablonlarını icat ettiğinden beri, baskı kalitesini her zaman daha yüksek bir seviyeye çıkarmak için şablonları tekrar tekrar yeniden keşfediyor. 

Tasarımlarda genelde dikey yönlü yarım tonlar ve şeritler kullanılıyor. Bu tasarımların geleneksel rotasyon şablonları ile basılması, istenmeyen muarelere neden olabilir. OrtaScreen™ muarenin yeniden keşfedilen şablon meş yapısı sayesinde bu sorun giderilebilir. Deliklerin kare şekilleri olması, altıgen yapıdaki şablonlardaki 3 yerine 4 köprüyü birleştiriyor. OrtaScreen ™, bitişik delik patlarının birlikte ilerlemesinin ve tekstil alt tabakasını kolayca örtmesini sağlayan üç boyutlu bir yüzey yapısına sahiptir. Bu özellik, yüksek kenar keskinliğine sahip geometrik desenler ve yarı tonlu tasarımların basılmalarını sağlayarak rakipsiz bir baskı kalitesi eldesine imkan tanır. Ayrıca geniş yüzey baskısı da yeni bir seviyeye taşınmaktadır. Bu, en zorlu tasarımları en yüksek kalitede elde etmek için mevcut en iyi teknolojidir.

OrtaScreen™’in pozitif etkisi
Menderes Tekstil bir süredir yeni OrtaScreen™ 'i kullanıyor. Bu şablon daha önce kullanılmış olan NovaScreen®'in yerini büyük ölçüde aldı. Her iki şablon tipi arasındaki fark özellikle basılı yarım tonlarda ve geometride görülmekte. OrtaScreen ™, Menderes Tekstil'in bu zorlu tasarım baskılarını yapmasına yardımcı oluyor. Bu tasarımların OrtaScreen™ ile basılması daha yüksek görüntü tanımı, daha pürüzsüz yarım tonlar ve çok daha geniş alana baskı imkanı tanıyor. Menderes Tekstil Klişe ve Tasarım Müdürü Yusuf Güngör; “Bu üst düzey baskı kalitesi, en yüksek standartları yansıtıyor” şeklinde açıklıyor.

Image3 32

Albrecht Gebhard - Tamer Poyraz - Necdet Can (ayaktaki) - Ali Uğur Köseoğlu

Yusuf Güngör, “OrtaScreen ™ kullanımından büyük fayda sağlıyoruz. Bu yeni icat edilmiş şablonla geometrik tasarımlar, yarım tonlar ve geniş yüzeylere baskı imkanı, ciromuzu ve müşterilerimizin memnuniyetini olumlu yönde etkileyen çok daha iyi bir kalite sağlıyor ” diyor.

Verimli ortaklık
Yusuf Güngör, “Tekstil baskısında Menderes Tekstil'in kuruluşundan bu yana en iyi tedarikçinin tekstil ekipmanlarını kullanıyoruz. Bu tedarikçimizin adı önceden STORK idi. Günümüzde ise SPGPrints” şeklinde sözlerine devam etti. Ekibi için, özellikle SPGPrints'in Türkiye Ofisinin yeni yerel ekibi ile SPGPrints ortaklığı hakkını veriyor. Yusuf Güngör, “Bu ilişki ve SPGPrints'in yapıcı tutumu ciromuzu olumlu yönde etkiliyor” diyor. Gelecekte, bu ortaklığın odağı daha fazla yenilik ve teknik destek olacaktır

Image2 34

Ali Uğur Köseoğlu - Turhan Avdan - Henk Masselink - Yusuf Güngör - Jos Notermans - Hakan Uzman

Daha önce de belirtildiği gibi, Menderes Tekstil SPGPrints'in ortağı olarak her zaman çok destek verici ve yeni ürün ve şablonları denemeye istekli olmuştur. Bu yenilikçilik şirketin karakteridir. Menderes Tekstil, SPGPrints satışına başladığından beri OrtaScreen™'i kullanıyor. Yenilikçi bir şirket olan Menderes Tekstil, tekstil baskısının geleceği konusunda net bir vizyona sahip. Yusuf Güngör, “OrtaScreen™ gömleklik kumaş faaliyetimizden elde ettiğimiz geliri arttırmamıza çok yardımcı olacak” diyor. “Gelecekte, bu şablonları tüm tekstil rotasyon baskı makinelerimizde kullanmayı planlıyoruz.”

Parlak sonuçlar
OrtaScreen™ 'in Menderes Tekstil'e sunduğu çözümler ve faydalara ilişkin olarak Yusuf Güngör açıklamasında, “Bu yeni şablon baskı sürecimizi ve sonuçlarımızı gerçekten de geliştirdi” diye belirtti. “Bu sonuçlar bize tekstil baskının geleceğiyle ilgili yeni olanaklar sunuyor. Ayrıca OrtaScreen™ kullanımı tüm sektöre stratejik fayda sağlayabilir.”

DAHA FAZLA BASIN BİLGİSİ İÇİN: 

SPGPrints

SPGPrints tekstil, etiket ve endüstriyel baskı pazarlarında lider bir küresel şirkettir. Şablonlar, lake, mürekkep, dijital gravürcüler ve çok çeşitli rotasyon şablon ve dijital baskı sistemleri içeren bir portföy ile eksiksiz sistem çözümleri sunar. Şirket, elektronik şekillendirme uzmanlığını son derece güvenilir rotasyon şablon teknolojisi geliştirmeye uygulamıştır. 

Daha fazla bilgi için lütfen Animation SPGPrints OrtaScreen ‘e bakın veya www.spgprints.com adresini ziyaret edin veya tel. +31 (0)485-599555 ve press@spgprints.com ‘dan iletişimi geçin.

Eski bir tarayıcı kullanıyorsunuz! Bu web sitesini doğru bir şekilde görüntülemek için tarayıcınızı güncelleyin. Şimdi tarayıcımı güncelle ×